Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu oraz WRD ścigali kierowcę samochodu marki Renault Scenic, który nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna uciekał policjantom przez kilka kilometrów kończąc szaleńczy rajd na ogrodzeniu jednej z prywatnych posesji w Skalmierzycach.


Na chwilę obecną ani kaliska ani ostrowska komenda nie udzielają informacji dotyczących tego zdarzenia. Z relacji świadków natomiast wiemy, że ścigany pojazd pędził od strony Kalisza, i na skrzyżowaniu ul. Ostrowskiej ze Strażacką kierowca stracił panowanie nad pojazdem uderzając z impetem z betonowe ogrodzenie. Mężczyzna wybiegł z auta podejmując pieszą ucieczkę. Po kilku metrach został jednak zatrzymany przez kaliskich kryminalnych.

– Ten kierowca uciekł z auta i przeskoczył przez płot na teren posesji. Tam został złapany przez policjantów z nieoznakowanego radiowozu. Po chwili pojawił się inny radiowóz Policji, do którego wsadzono mężczyznę skutego w kajdanki – relacjonuje jeden ze świadków zdarzenia.

Sprawa ma charakter rozwojowy. O dalszych poczynionych policji będziemy informować na bieżąco.