14 kolejka 4 ligi wielkopolskiej okazała się bardzo szczęśliwa dla piłkarzy KS Pogoń Nowe Skalmierzyce. Wygrali oni na wyjeździe przeciwko Polonii Kępno aż 1:5!


26 października 2019 roku odbyła się 14 kolejka zmagań piłkarzy 4 ligi wielkopolskiej. Tym razem przeciwnikiem piłkarzy Pogoni był zespół z Kępna – Polonia Kępno.

Festiwal goli w wykonaniu drużyny z Nowych Skalmierzyc rozpoczął się już w dziewiątej minucie spotkanie, gdy do siatki gospodarzy trafił Dawid Kuczyński, dla którego nie był to jedyny gol w tym spotkaniu.

Drugi gol padł w 18′ jego zdobywcą został Mateusz Nogaj.

Na siedem minut przed końcem pierwszej połowy sędzia podyktował strzał z 11 metra dla gości, którego skutecznie na swoją drugą bramkę zamienił Dawid Kuczyński.

W 66 minucie meczu na listę strzelców zapisał się Kacper Majerz – napastnik Pogoni Nowe Skalmierzyce.

Na 10 minut przed końcem meczu jedynego gola dla Kępna zdobył Filip Latusek, który wykorzystał rzut karny. Jednak ostatnie słowo należało do Pogoni Nowe Skalmierzyce. W 90 minucie meczu padł 5 gol – jego zdobywcą został Paweł Korczak.

Wygrana z Kępnem była 9 wygraną w sezonie dla KS Pogoń Nowe Skalmierzyce. Z dorobkiem 27 punktów znajdujemy się na 6 miejscu w tabeli.