Prawo i Sprawiedliwość złożyło protesty wyborcze w Kaliszu. Partia chce ponownego przeliczenia głosów w wyborach do Senatu w okręgach 95 i 96. W obu wygrali kandydaci opozycji nieznaczną różnicą głosów.


Jeśli zostanie uwzględniony protest Prawa i Sprawiedliwości, w okręgu wyborczym do Senatu nr 95 obejmującym między innymi Ostrow może dojść do ponownego liczenia głosów na senatora. Oficjalnie zgłoszonym powodem jest duża liczba głosów nieważnych, mniejsza niż różnica między kandydatami. W okręgu senackim nr 95 – Ostrów Wielkopolski, obejmujący powiaty: ostrowski, krotoszynski, ostrzeszowski i kępińskiego – głosów nieważnych było: 6 221 głosów, a w okręgu nr 96 – liczba głosów nieważnych wyniosła: 5 444 głosy. Jak podała przed chwilą PAP – protest wyborczy PiS dotyczy także okręgu obejmującego Ostrów!

Przypomnijmy:

Zarówno w Ostrowie, jak i w Kaliszu mandat stracili dotychczasowi senatorowie Prawa i Sprawiedliwości: Łukasz Mikołajczyk z Pis na rzecz Ewy Mateckiej i Andrzej Wojtyła na rzecz Janusza Pęcherza.

WYNIKI DO SENATU (OKRĘG NR 95)
Ewa Matecka (Koalicja Obywatelska) – 80 084 głosy
Łukasz Mikołajczyk (Prawo i Sprawiedliwość) – 77 780 głosów

WYNIKI DO SENATU (OKRĘG NR 96)
Janusz Pęcherz (Koalicja Obywatelska) – 72 579 głosów
Andrzej Wojtyła (Prawo i Sprawiedliwość) – 70 993 głosy