W nocy z piątku na sobotę funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu ścigali osobowego Mercedesa, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pościg był bardzo dynamiczny i zakończył się na terenie Nowych Skalmierzyc.


Funkcjonariusze wydziału Prewencji i profilaktyki społecznej patrolujący ulice miasta około 2:00 w nocy z piątku na sobotę podjęli próbę kontroli drogowej osobowego Mercedesa. Siedzący za kierownicą mężczyzna widząc we wstecznym lusterku radiowóz z włączonymi sygnałami świetlnymi zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za pojazdem.

kierowca Mercedesa nie zatrzymał pojazdu na widok wyraźnych sygnałów świetlnych, uciekł ul. Chopina, al. Wojska Polskiego aż do Nowych Skalmierzyc, gdzie ostatecznie został zatrzymany – informuje portal Kalisz24 INFO asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. – Za kierownicą pojazdu siedziała 21-letni mieszkaniec Kalisza. Mężczyzna był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania pojazdami. Został zatrzymany i osadzony w Pomieszczeniach Dla Osób Zatrzymanych. Dziś zostanie przesłuchany – dodaje.