O niebezpiecznym zdarzeniu na ulicy Kaliskiej policja przyjęła informację we wtorek 21 stycznia przed godziną 15-tą. Kierująca Oplem Corsą jechała w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego i potrąciła starszą panią znajdującą się na przejściu dla pieszych.


Zdarzenie miało miejsce dziś 21 stycznia br., przed godziną 15-tą w centrum Nowych Skalmierzyc, na ulicy Kaliskiej. Kierowca samochodu osobowego marki Opel Corsa, potrącił znajdującą się na nim pieszego — poinformował Info Skalmierzyce rzecznik prasowy ostrowskiej policji Krzysztof Kula.

Poszkodowaną osobę przetransportowano przez ZRM do szpitala w Kaliszu. Policjanci z WRD Ostrów Wielkopolski będą prowadzić czynności zmierzające do ustalenia okoliczności tego zdarzenia, co naprawdę przyczyniło się, że osoba na przejściu dla pieszych została potrącona — dodaje rzecznik.

Jak udało nam się dowiedzieć na miejscu zdarzenia, potrącona to starsza pani. Kiedy służby przyjechały na miejsce, poszkodowana była przytomna. Kierowca Opla Corsy to około 45-letnia kobieta.

Kobieta doznała złamania kości kończyny górnej. Obecnie jej stan jest niezagrażający życiu. Przebywa na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej – informuje Paweł Gawroński, rzecznik prasowy kaliskiego szpitala.

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach, jako pierwsi pojawili się na miejscu zdarzenia.