Do grona kawalerów ustanowionego w 1994 roku Medalu „Za Zasługi dla Ziemi Skalmierzyckiej” dołączyli Paweł Rajski, Kazimierz Sipka oraz Józef Marciniak.


Wszyscy trzej to samorządowcy „z krwi i kości”. Pochodzący z naszego Ociąża starosta pełni swą zaszczytną funkcję od 10 lat, jednak z samorządem czy to Ostrowa czy powiatu związany jest od pierwszych kadencji. Modernizacja i rozbudowa szpitala, remont dróg powiatowych, baza LPR, liczne działania na rzecz kultury czy szkolnictwa to najważniejsze przedsięwzięcia zrealizowane przy jego udziale dla wspólnego dobra mieszkańców powiatu.

Kazimierz Sipka to długoletni radny i przewodniczący czterech kadencji naszej Rady Gminy; społecznik służący mieszkańcom pomocą i radą w sprawach życiowych i zawodowych. Sołtys z ponad 30-letnim stażem, a przy tym wieloletni radny oraz zastępca przewodniczącego Rady, prezes OSP Ociąż i wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego OSP – to z kolei bardzo krótka charakterystyka Józefa Marciniaka.

Zwyczajowo Medale „Za Zasługi dla Ziemi Skalmierzyckiej” wręczane są podczas specjalnej sesji inaugurującej święto miasta, odbywającej się pod koniec czerwca. Jako, że tegoroczna impreza została odwołana, aktu dekoracji dokonamy w późniejszym terminie – również na uroczystej sesji.