Dziś tj. 12.09.2019 roku około godziny 18:40 doszło do pożaru hali z częściami w salonie Marcedesa w Ociążu. Na miejscu siedem jednostek straży i policja.


W czwartek pod wieczór wybuchł pożar w hali magazynowej w Ociążu przy trasie Kalisz – Ostrów Wlkp. Zostało zniszczonych kilka samochodów zaparkowanych przy hali Mercedesa – poinformował Tomasz Maciuszczak z komendy powiatowej PSP w Ostrowie Wlkp.

Pożar wybuchł w hali magazynowej o wielkości 100 na 100 metrów, znajdującej się w pobliżu serwisu i salonu samochodowego w Ociążu. Straż pożarna została zawiadomiona o zdarzeniu po godzinie 18.

Wiadomo, że pożar wybuchł w hali magazynowej z oponami. Ogień opalił kilka samochodów zaparkowanych w sąsiedztwie – dodaje Tomasz Maciuszczak z PSP Ostrów Wielkopolski.

Na miejscu pracowało kilkanaście zastępów straży pożarnej w tym OSP Skalmierzyce, Boczkow, Biskupice Ołoboczne oraz PSP Ostrów Wielkopolski. Na miejsce pożaru skierowano również dwa patrole policji.

Pożar hali zagrażał ciężarówkom, które były zaparkowane tuż koło płonącego obiektu, jednak dzięki szybkiej reakcji pracowników  oraz przybyłej na miejsce straży udało się uratować nowe Mercedesy MP4, które doznały tylko lekkiego opalenia. Według wstępnych informacji jakich udało nam się ustalić na miejscu zdarzenia, było zwarcie instalacji elektrycznej.