Bracia Sekielscy podali datę premiery drugiej części głośnego filmu o pedofilii w polskim kościele. Premiera najnowszego filmu braci Sekielskich miała odbyć się 28 marca. Ostatecznie drugą część filmu “Tylko nie mów nikomu” zobaczymy w najbliższą sobotę, 16 maja. 


Tomasz Sekielski poinformował o tym w swoich mediach społecznościowych.

Druga część filmu będzie nosić tytuł “Zabawy w chowanego” i również będzie opowiadać o pedofilii w kościele. Dziennikarz poinformował, że podczas pracy nad filmem on i jego brat dostali “propozycję”.

Pojawiła się osoba, która była gotowa sfinansować nam film o SKOK-ach, o ile zrezygnujemy z filmu “Zabawa w chowanego”. Tak było. To nie żart. Naprawdę – przekazał.

“Tylko nie mów nikomu” obejrzały do tej pory 23 miliony ludzi. Pojawiły się w nim wątki dotyczące Wielkopolski.

Jednym z bohaterów był ks. Eugeniusz M. inicjator budowy Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Swoje oświadczenie po premierze filmu wystosowali przedstawiciele zakonu marianów.

Głęboki bólem napełnia nas cierpienie ofiar przestępstw pedofilii popełnionych przez ludzi Kościoła. Nic nie jest w stanie wynagrodzić im tej krzywdy. W odniesieniu do oskarżeń formułowanych wobec księdza Eugeniusza M. zgłoszone przypadki zostały przekazane do Stolicy Apostolskiej w trybie określonym obowiązującym prawem kościelnym. Ksiądz M. podporządkował się postanowieniom Stolicy Apostolskiej, zaś decyzją przełożonych zakonnych został odsunięty od prowadzenia jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej” – czytamy w oświadczeniu.

Pomnik, który miał upamiętniać księdza budowniczego największej w Polsce bazyliki w Licheniu usunięto.

Diecezja Kaliska w zwiastunie najnowszego filmu braci Sekielskich.