Jerzy Owsiak złożył propozycję do rządu, aby pierwsza pomoc stała się obowiązkowym przedmiotem w każdej szkole. Podczas konferencji powiedział, że bardzo ważny jest czas jej udzielenia i każda sekunda jest na wagę złota. W szkołach pierwsza pomoc jest często traktowana powierzchownie, dlatego Jerzy Owsiak chciałby, aby zwrócono na nią znacznie większą uwagę.

Jerzy Owsiak na konferencji Dzięki Orkiestrze pierwszej pomocy 3 mln uczniów w całej Polsce, ma możliwość szkolenia się w jej zakresie. – Mam prośbę – niech pierwsza pomoc będzie obowiązkowym przedmiotem w szkołach – wyraził swoją prośbę Owsiak.

Jurek Owsiak podczas konferencji poruszył także inne sprawy, takie jak rekordowa zbiórka pieniędzy w tym roku. Udało się zebrać ponad 8 000 000 złotych. – Nie spodziewaliśmy się tak ogromnych pieniędzy. Te pieniądze już wydajemy na zakup sprzętu dla polskich szpitali. Cieszymy się bardzo, bo wspieracie najnowocześniejszą medycynę – podsumował Jerzy Owsiak.

Przypomniał również, że ponad 3 tysięcy kobiet skorzystało za darmo z pomp insulinowych zakupionych przez WOŚP. Debata na temat mowy nienawiści

Owsiak poruszył temat debaty, dotyczącej mowy nienawiści i akcji “#hejtMiNieGRa. Jego zdaniem hejt to jedno z najgorszych zjawisk, które trzeba skutecznie niwelować. Jerzy Owsiak zachęca społeczeństwo do fotografowania się z kartką z odpowiednim napisem, dotyczącym powstrzymania hejtu i udostępniania tych zdjęć na portalach społecznościowych np. na Facebooku. – Idea społeczeństwa obywatelskiego, to idea społeczeństwa odpowiedzialnego. Zapraszam na PolAndRock Festival, gdzie wszyscy jesteśmy autorami zabawy – zachęcał Jerzy Owsiak.

Może apel Owsiaka wpłynie na wprowadzenie pierwszej pomocy, jako obowiązkowego przedmiotu w każdej szkole. Mogłoby to skutecznie podnieść świadomość młodego pokolenia.