W sobotę 6 kwietnia 2019 r. o godzinie 10:00 na ulicy Kaliskiej w Nowych Skalmierzycach doszło do potrącenia 76-letniej kobiety. Pierwszej pomocy udzielał Strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim — interweniował, choć był po służbie.

St. Sekc. Patryk Pera na co dzień pełni służbę w Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Jadąc w kierunku Kalisza, zauważył potrącenie. Mimo że był po służbie strażak, zareagował błyskawicznie. Natychmiast zatrzymał swój samochód i niezwłocznie udał się na miejsce zdarzenia. Pożarnik zajmował się poszkodowaną do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia. Mundurowy zabezpieczył również miejsce wypadku, które następnie przekazał przybyłym na miejsce policjantom.

Jak informuje nas st. sierż. Małgorzata Łusiak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim: “76-letnia kobieta przechodziła przez jezdnię w miejscu niedozwolonym na wysokości byłego targowiska i wpadła wprost pod nadjeżdżającego Forda, którym kierowała 35-letnia kobieta”.

Na miejsce zdarzenia skierowano pogotowie ratunkowe z Kalisza oraz policję z Ostrowa Wielkopolskiego. Rzecznik dodaje, że wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że potrącona odniosła uraz głowy.

Apelujemy o to, aby przechodzić na pasach, tym bardziej że pasy znajdowały się zaledwie kilka metrów od miejsca zdarzenia. Nie skracaj sobie drogi, bo możesz skrócić sobie życie. Bądź rozważny.