Restauracje, hotele, centra handlowe i stoki mają być zamknięte dłużej.

Oficjalnie lockdown w Polsce przedłużony jest do 31 stycznia 2021 r. a przecieki pojawiające się w mediach z obozu rządzącego nie były zbyt optymistyczne – na zniesienie obostrzeń możemy poczekać do kwietnia 2021 r. a i ta data miała być nie pewna.

Góralskie i Bałtyckie Veto?
Górale powiedzieli dość i zamierzają otworzyć swoje biznesy po 17 stycznia, bez względu na panujące obostrzenia. Góralskie Veto ma być odpowiedzią na przedłużający się Lockdown. Przedsiębiorcy z Podhala zamierzają lawinowo otwierać swoje biznesy jednak pod okiem prawników z kilku kancelarii prawnych aby zabezpieczyć się przed ewentualnymi karami – przedsiębiorcy są zdeterminowani aby się przeciwstawić służbom sanitarnym, tym bardziej, że ostatni wyrok (nieprawomocny) z Opola pokazał, że można skutecznie się obronić przed rządowymi rozporządzeniami, których wady prawne są wskazywane przez wymiar sprawiedliwości.
Jak mówi w mediach jeden z inicjatorów akcji Sebastian Pitoń “mam nadzieję, że ruszy lawina, której nie da się już zatrzymać.”

Bliźniacza akcja o nazwie Bałtyckie Veto szykuje się na Pomorzu. Organizatorzy czekają na zgłoszenia chętnych.

Rząd ugnie się pod wpływem buntu?
Rządzący widząc coraz większe niezadowolenie przedsiębiorców zaczyna rozważać jednak luzowanie obostrzeń w najbliższych tygodniach. W pierwszej kolejności możliwe są luzowania obostrzeń i otwarcie galerii handlowych oraz hoteli, jednak restauratorzy, siłownie i kluby fitness mogą poczekać trochę dłużej na powrót do prowadzenia swoich biznesów.

Czy zapowiadane akcje przedsiębiorców mają szanse powodzenia czas pokaże.