Obywatelskie zatrzymanie pod jednym z marketów na terenie Kalisza. Mieszkaniec gminy Nowe Skalmierzyce bez wahania rzucił się na uciekającego ze sklepu złodzieja. Schwytał go i obezwładnił do momentu przyjazdu funkcjonariuszy. Dzięki jego reakcji zatrzymany mężczyzna szybko odpowie za swój czyn.


Sytuacja miała miejsce w sobotę, 16 maja w godzinach porannych, policjanci z Kalisza otrzymali zgłoszenie o tym, że na ul. Wrocławskiej przypadkowy przechodzień ujął złodzieja, który chwilę wcześniej ukradł rzeczy w sklepie. Na miejsce natychmiast został skierowany najbliższy patrol policji. Funkcjonariusze zatrzymali oraz przejęli złodzieja.

Znajdujący się przed wejściem do marketu mężczyzna usłyszał dobiegające ze środka krzyki „złodziej!”, po czym zauważył i bez wahania rzucił się na wybiegającego ze środka mężczyznę i obezwładnił go. Po chwili na miejscu pojawiły się łącznie dwa patrole policji, którym pracownik sklepu oraz mężczyzna opisali całą sytuację.

Zatrzymany mężczyzna był bardzo agresywny i wulgarny. – Do zatrzymania złodzieja przyczynił się przypadkowy klient marketu DINO oraz kierownik placówki. Zatrzymany mężczyzna ukradł rzeczy o wartości blisko 400 zł. Nieuszkodzony towar został przekazany obsłudze sklepu, a łupieżca trafił w ręce policji. Mężczyzna był agresywny oraz wulgarnie się wypowiadał. Jak się okazało, miał już na swoim koncie kilka mandatów za kradzieże – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Pamiętajmy, że kradzież jest przestępstwem zagrożonym do 5 lat pozbawienia wolności.