Ranking Samorządów “Rzeczpospolitej” jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. Od 15 lat redakcja “Rzeczpospolitej” ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój.


Miłe informacje płyną do nas z Warszawy. Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce po raz kolejny znalazła się w pierwej setce najlepszych samorządów wg. Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”. W porównaniu z minionym rokiem zaliczyliśmy awans o 19 miejsc zajmując ostatecznie 53. pozycję w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich. Plasujemy się na szóstym miejscu w Wielkopolsce! Przed nami jeszcze dużo wytężonej pracy, ale cieszy fakt, że nasz samorząd jest dostrzegany na zewnątrz. Naszą siłą są gospodarni mieszkańcy – to przede wszystkim Wasza zasługa – podkreśla Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.

Zasady rankingu ustala niezależna Kapituła, której przewodniczy były premier RP prof. Jerzy Buzek. W jej skład wchodzą także przedstawiciele organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych, władz publicznych oraz przedstawiciele redakcji “Rzeczpospolitej”.

Zgodnie z przyjętą przez Kapitułę metodologią, nasz ranking weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej, ujmowanego w strategicznych kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania.

Pełne wyniki Rankingu Samorządów 2019 w tej kategorii znajdziesz TU!