Dziś około godziny 11:30 podczas prac budowlanych doszło do rozszczelnienia gazociągu niskiego ciśnienia na ulicy Okólnej w Nowych Skalmierzycach. Nauczyciele ewakuowali ze szkoły około 280 uczniów.

Przed godziną 12:00 dyżurny SKKP PSP Ostrów Wielkopolski przyjął zgłoszenie o uszkodzeniu gazociągu na ulicy Okólnej w Nowych Skalmierzycach. Z relacji zgłaszającego wynikało, że podczas prac z wykorzystaniem koparki doszło do uszkodzenia instalacji, z której wydobywa się gaz. Na miejsce natychmiast skierowano PSP Ostrów Wielkopolski, OSP Skalmierzyce oraz patrol policji.

Nauczyciele rozpoczęli ewakuację dzieci z budynku szkoły do punktu zbiórki (boisko). Łącznie ewakuowano około 280 osób. W akcji udział wzięły 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej, 1 zastęp z OSP Skalmierzyce oraz jeden patrol policji z KP Nowe Skalmierzyce. W ciągu niespełna godziny sytuację zdołano opanować. Pracownicy pogotowia gazowego usunęli awarię, a rodzice bezpiecznie mogli odebrać swoje pociechy. Policja będzie ustalać szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Na szczęście, nikomu nic się nie stało.

Na czas pracy służb ratowniczych ruch na ulicy Okólnej został wstrzymany w obu kierunkach.