Tragiczny wypadek na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Kaliskiej w Nowych Skalmierzycach. Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 5.00 rano. Kierujący osobowym Renault potrącił mężczyznę przekraczającego jezdnię. Pieszy zginął na miejscu.


Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim pod nadzorem prokuratura wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło w czwartek około godz. 5.30 na ulicy Kaliskiej w Nowych Skalmierzycach. W wyniku potrącenia, śmierć poniósł 59-letni mężczyzna.

– W czwartek około godziny 5.30 dyżurny Ostrowskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Kaliskiej w Nowych Skalmierzycach. Na miejscu natychmiast pojawili się ratownicy medyczni oraz policjanci – informuje portal Info Skalmierzyce mł. asp. Małgorzata Michaś z KPP w Ostrowie Wielkopolskim. – Jak wynika z ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów, kierujący Renault Megane mężczyzna to 19-letni mieszkaniec powiatu Kaliskiego, przemieszczając się od Kalisza w stronę Nowych Skalmierzyc potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych mężczyznę. Niestety pomimo szybkiej akcji ratunkowej i wysiłku lekarzy mężczyzna zmarł na miejscu.

Zdjęcia: Kalisz24 INFO