Stowarzyszenie Chór św. Grzegorza wraz z firmą MSoft ze Skalmierzyc stworzyło dla mieszkańców gminy i miasta Nowe Skalmierzyce aplikację internetową do uczestniczenia w próbach online i wspólnego śpiewania.


W związku ze stanem epidemicznym nie ma możliwości zorganizowania próby fizycznie, dlatego wychodzimy na przeciw wszystkim, którzy zostają w domach i chcieliby spróbować trochę innej rozrywki obawiał się przyjść do nas na próbę lub bał się śpiewać publicznie, od teraz ma taką możliwość w zaciszu domowym.

Aplikacja którą stworzyliśmy pozwala na opanowanie zasad muzyki, naukę chóralnych wersji utworów muzyki rozrywkowej sakralnej, nagrywanie swojego głosu w celu oceny opanowania materiału. Aplikacja działa w każdej przeglądarce na komputerach, urządzeniach mobilnych a także na telewizorach z funkcją SmartTV.

Na razie chcemy aby jak najwięcej naszych mieszkańców spróbowało z nami pośpiewać, w przyszłości nie wykluczamy współpracy z innymi chórami. Szczegółowych informacji oraz zapisy możliwe poprzez wiadomość prywatną na naszym profilu na facebooku:  https://www.facebook.com/chor.sw.grzegorza/  – mówi Mariusz Jernalczyk dyrygent Chóru.

Zostań w domu i śpiewaj razem z Chórem św. Grzegorza.