Łączy ich przede wszystkim piłka, jednak co ważniejsze stanowią także jedną, dużą rodzinę. W piątkowy wieczór piłkarska rodzina UKS Akademii Piłkarskiej spotkała się w restauracji na uroczystej wigilii wieńczącej ten bardzo udany dla wszystkich naszych sportowców rok.


Kolacja przebiegła w znakomitej atmosferze. Po przemówieniach i wspólnych życzeniach wszyscy uczestnicy oddali się świątecznemu klimatowi, który w nowoskalmierzyckiej Akademii jest zawsze niepowtarzalny. Oprócz młodych zawodników i sztabu szkoleniowego pracującego na co dzień w Akademii UKS-u, na wigilii stawili się także przedstawiciele gminnego urzędu, sponsorzy, a także gość specjalny Mistrz Świata czarnego sportu Bartosz Zmarzlik. Zaraz po życzeniach złożonych ukaesiakom przez Burmistrza Gminy i Miasta Jerzego Łukasza Walczaka i tradycyjnym podzieleniu się opłatkiem, głos zabrał także Jan Garcarek dealer Mercedes Benz — główny sponsor Akademii UKS, który wychowankom UKS-u poza życzeniami świątecznymi życzył powodzenia w nadchodzącym nowym roku.

Na specjalne zaproszenie organizatorów na wigilii pojawił się również Bartosz Zmarzlik tegoroczny zdobywca Mistrza Świata w Żużlu, który dla młodych piłkarzy przygotował specjalnie upominki. Był czas na wspólne zdjęcia i rozdawanie autografów. Po tej części nieco bardziej oficjalnej odbyła się prapremiera minifilmu dokumentalnego opowiadającego o dzieciństwie, a także początkach kariery. Zaprezentowano również ostatni bieg wyścigu gdzie Bartek, zdobywa najwyższe podium mistrzostw.

W doskonałych humorach wracali więc do swych domów młodzi piłkarze, tym bardziej że wigilia okazała się świetną okazją do integracji ukaaesiackiego środowiska skupionego wokół Akademii. Jesteśmy pewni, że za rok znów spotkamy się w tak licznym (i obiecującym piłkarsko) gronie, a wspomnienie 2019 roku wywoła na twarzach wszystkich ludzi UKS-u nie mniejszy uśmiech niż wspomnienie roku 2018.