Kilkudziesięcioro seniorów 26 stycznia br. wzięło udział w uroczystości zorganizowanej dla nich przez sołectwo Ociąż. Gośćmi spotkania byli starosta Paweł Rajski, zastępca burmistrza Agnieszka Sipka oraz ks. dr Krzysztof Niciejewski. Jak podkreślił sołtys wsi Józef Marciniak celem spotkania była integracja naszych seniorów. Dziękuję, że przyjęli Państwo nasze zaproszenie. Liczę, że radosna atmosfera sprzyjała będzie, aby porozmawiać o latach młodości.


Seniorów w Ociążu jest na tyle dużo, że organizatorzy postanowili rozdzielić uroczystość na dwa etapy- na tegorocznym spotkaniu gościły osoby urodzone w latach 1928-1953. Kolejna taka inicjatywa odbędzie się za rok. Wszyscy uczestnicy zebrania otrzymali pamiątkowe medale, a dla najstarszych mieszkańców przygotowano specjalne puchary oraz kwiaty, które wręczyła zastępca burmistrza Agnieszka Sipka: dzień seniora to taki czas, kiedy możecie wspólnie świętować. Życzę Państwu przede wszystkim dużo zdrowia, pogody ducha, tak abyście Państwo mieli dużo marzeń i je realizowali. Dziękuję organizatorom za inicjatywę takiego spotkania i za to, że dbacie o seniorów. Głos zabrał także starosta Paweł Rajski, który podkreślał swoją dumę z tego, że urodził się w Ociążu: jestem jednym z Was. Dziękuję za zaproszenie i za to, że mogę tutaj z Państwem być. Przede wszystkim życzę Państwu dużo zdrowia- jest to wielka radość, która daje nam siłę, aby działać. Będąc często w ostrowskim szpitalu, który jest dla mnie jako starosty niebywale istotny, widzę jakie rozgrywają się tam dramaty. Zapraszam Was do tego obiektu, który ciągle się zmienia, ale tylko w roli gościa. (…) Życzę Państwu także, aby dorośli wnukowie znajdowali dla Państwa czas, żeby byli przy Was i przekazywali swoim dzieciom te wartości, które Wy im przekazywaliście.

Po części oficjalnej organizatorzy przewidzieli wspólną zabawę z udziałem animatora. Uroczystość była współfinansowana ze środków Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce w ramach otwartego konkursu ofert.