Od ponad miesiąca trwa zdalne nauczanie. Niestety nie każdy ma możliwość uczestniczenia w zajęciach online. Z pomocą przyszły lokalne firmy.


Od miesiąca trwa nauczanie zdalne. Do tradycyjnych podręczników oraz zeszytów dołączyły więc komputery, laptopy czy telefony komórkowe, za pomocą których nauczyciele komunikują się z uczniami. Niestety nie wszystkie dzieci mają dostęp do Internetu lub sprzęt, z którego muszą korzystać podczas tego rodzaju nauki. Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce zakupiła laptopy, na które zapotrzebowanie złożyli dyrektorzy szkół.

Komputery sukcesywnie przekazujemy szkołom, a one będą wypożyczać je potrzebującym wychowankom. Po okresie nauki zdalnej sprzęt powróci do macierzystych szkół i będzie wykorzystywany nadal – informuje Burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.

Zakupiono łącznie 26 urządzeń, które pomogą najbardziej potrzebującym. Środki zostały pozyskane z  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 – pozyskana kwota to 70 tys. zł.

Z pomocą przyszły także lokalne firmy – multiNET,  która przekazała darowiznę na 3 laptopy oraz Państwo Aleksandra i Andrzej Rogowscy, którzy zadeklarowali pokrycie kosztów 3 kolejnych.

Dziękuję za wsparcie naszej gminnej oświaty i dzieci, które musiały odnaleźć się w niecodziennej dla nich sytuacji edukacyjnej. – dodaje Jerzy Łukasz Walczak.