Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 29 lipca, na gminnej drodze między Trkusów – Głóski. Ranny motocyklista został przewieziony do szpitala w Kaliszu.


Dziś, około godz. 13:00 Dyżurny SKKM otrzymał informację z CPR-u o zderzeniu się motocykla z samochodem dostawczym między miejscowościami Trkusów – Głóski. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano służby ratownicze.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policji wynika, że nie doszło do kontaktu auta z motocyklem — mówi portalowi Info Skalmierzyce rzecznik prasowy KPP Małgorzata Łusiak.

43-letni motocyklista przewrócił się sam. Najprawdopodobniej wpadł w poślizg i wtedy doszło do upadku. 24-letni kierowca busa był trzeźwy i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Na miejsce przyjechały służby ratunkowe. Poszkodowanego motocyklistę zabrał ZRM do szpitala w Kaliszu na dalsze badania — dodaje rzecznik.

W działaniach na miejscu zdarzenia oprócz Policji pracowało również 5 zastępów Straży Pożarnej w tym OSP KSRG Skalmierzyce oraz Pogotowie Ratunkowe.