Nadmierna prędkość to główna przyczyna zdarzeń drogowych. Przekonała się o tym w środę około godziny 17:00 kierująca osobowym Nissanem, która nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze.


Kobieta w miejscowości Nowe Skalmierzyce na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na chodnik, uderzając w barierki ochronne. Kobietę przebadano pod kątem obecności alkoholu we krwi, ale okazało się, że była trzeźwa – mówi portalowi Info Skalmierzyce, rzecznik prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim Małgorzata Michaś.

Jak udało nam się dowiedzieć od świadków zdarzenia — kobieta prawie wjechała w dwójkę 10-letnich dzieci, które akurat w tym samym czasie poruszały się w miejscu kolizji wyznaczoną dla pieszych trasą. Dwóm młodym chłopcom udało się w ostatniej chwili odskoczyć sprzed maski samochodu, nad którym kierująca straciła panowanie. Kierująca miała jechać także z bardzo dużą prędkością, na dodatek miała bardzo ograniczoną widoczność, bo szyby jej samochodu były zaszronione. Przed wyruszeniem w drogę wytarła sobie tylko “okienko” na wysokości oczu — mówią świadkowie zdarzenia.