Bagatelizowanie przepisów związanych z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym, to rażąca nieodpowiedzialność kierowców, którzy takim zachowaniem mogą doprowadzić do tragedii na drodze. Ostrowscy policjanci nie ustają w dbaniu o bezpieczeństwo na naszych drogach.
W ubiegły weekend policjanci z WRD zatrzymali czworo kierujących, którzy jechali zdecydowanie za szybko, w tym dwie kobiety z Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.
Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Występujące opady atmosferyczne powodują utratę przyczepności auta na jezdni i wydłużenie drogi hamowania. Kierowcy powinni pamiętać o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze.
W miniony weekend ostrowska drogówka zatrzymała czworo kierujących, którzy rażąco na naszych drogach przekroczyli dozwoloną prędkość.
Pierwsza z kierujących została zatrzymana do kontroli drogowej na terenie gminy Nowe Skalmierzyce. 55-latka siedząca za kierownicą mercedesa jechała 104 km/h w miejscu, gdzie prędkość została ograniczona do 50 km/h.
Kolejną kierującą zatrzymaną następnego dnia (5 października) do kontroli drogowej była 35-latka. Kierująca pojazdem marki Volvo, w obszarze zabudowanym na terenie gminy Nowe Skalmierzyce jechała z prędkością 118km/h.
Za rażące zlekceważenie przepisów ruchu drogowego, funkcjonariusze nałożyli na kierujących mandaty oraz punkty karne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymano im też dokumenty prawa jazdy. Będą je mogli odzyskać dopiero za 3 miesiące.
Policjanci apelują, by nie lekceważyć ograniczeń prędkości! Pamiętajmy, czym wyższa prędkość tym dłuższa droga hamowania.
Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski