Natalia Śrama zawodniczka OTB Lotka  odnosi swoje pierwsze indywidualne zwycięstwo turniejowe w Otwartych Mistrzostwach Gminy Kórnik i to od razu w kategorii U-17.


Warto zaznaczyć, że Natalia jest z rocznika 2005. W pierwszym meczu pokonuje zawodniczkę rozstawioną z nr 1 w stosunku 2-0 (15-8, 15-8).

Kolejny mecz również zwycięża 2- 0 (15-8, 15-2), wychodząc z grupy na 1 miejscu. W finale zwycięża 2-0. Pierwszy set bardzo zacięty, przegrywała do stanu 10-13, by zwyciężyć 16-14. Partia druga, to już kontrolowane zwycięstwo 15-7. Mimo występu w wyższej kategorii, Natalia zwyciężyła dzisiaj opanowaniem, cierpliwością i przede wszystkim nienaganną techniką gry.

W tym samym czasie najbardziej utytułowany zawodnik OTB Lotka – Franek Dąbrowski toczył zacięty bój w Krajowym Turnieju Badmintona Juniorów Młodszych – U- 17 w Lubniewicach.

Tak jak zdążył nas już wcześniej przyzwyczaić nie wraca z turnieju bez medalu. W grze podwójnej z Radosławem Iberszerem (KS Chojnik Jelenia Góra) wywalczył srebrny medal. Natomiast w grze mieszanej (mikst) medal brązowy z Julią Szymkowiak (KS Chojnik Jelenia Góra). Był to bardzo udany weekend dla zawodników klubu OTB Lotka Ostrów Wielkopolski. Natalce i Frankowi życzymy kolejnych sukcesów, a teraz trzymamy kciuki za naszych najmłodszych zawodników, którzy w dniu 23 listopada będą uczestniczyć w Turnieju Masters (w Puszczykowie), który kończy tegoroczne zmagania w Wielkopolskiej Lidze Młodych Talentów.

Źródło: OTB Lotka