W zakupie ambulansu pomogło miasto Kalisz, przekazując 200 tys. zł oraz siedem okolicznych gmin w tym Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce, które odpowiedziały na apel o pomoc wystosowany przez dyrekcję Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Perzyny w Kaliszu.


Oddział Ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny przy ul. Poznańskiej w Kaliszu otrzymał dziś nowy ambulans typu A, który służyć będzie do transportu międzyszpitalnego pacjentów. Dzięki dofinansowaniu miasta i gmin placówka do pojazdu dołożyła jedynie 14 825 zł.

To ważny zakup dla kaliskiego szpitala, który udało się zrealizować wspólnymi siłami. Bezpieczeństwo podczas transportu, zdrowie oraz troska o mieszkańców Gminy Nowe Skalmierzyce jest dla mnie bardzo ważne. Karetki z kaliskiego szpitala przyjeżdżają na teren naszej gminy, niosąc pomoc mieszkańcom, nie mogłem więc nie zareagować na apel o pomoc wystosowany przez dyrekcję Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Perzyny w Kaliszu — mówi Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak. Jestem przekonany, że będzie dobrze służyła przez długie lata — dodaje Burmistrz. 

Chciałbympowitać naszych dobrodziejów i te osoby, które za sponsorowały nam tę kartkę. Jest to 7 gmin i z tego miejsca bardzo serdecznie dziękuję. Wysłaliśmy ze szpitala ponad 30 próśb o wsparcie finansowe. Wiem, że sytuacja w gminach jest trudna, wiemy, że mają przychody z podatków i innych rzeczy, natomiast w pierwszej kolejności zareagowało miasto Kalisz, które przekazało 200.000 zł. Miałem okazję już na sesji Rady Miasta dziękować i prosić o kolejne wsparcie – mówił Radosław Kołaciński, dyrektor szpitala.

Nowy ambulans Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu kosztował dokładnie 279.825,00 zł. Dzięki dofinansowaniu gmin i miasta placówka do pojazdu dołożyła jedynie 14 825 zł. Co ważne, nie jest to karetka systemowa. Ta karetka przeważnie będzie świadczyła usługi transportowe, międzyszpitalne.

Finansowanie nowego ambulansu.

Miasto Kalisz 200 tys. zł.,
Powiat Kaliski 20 tys. zł.,
Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce 20 tys. zł.,
Gmina i Miasto Opatówek 10 tys. zł.,
Gmina i Miasto Stawiszyn 10 tys.,
Gmina Mycielin i Szczytniki po 5 tys. zł.

Najnowszy model karetki pogotowia jeździ już ulicami miasta.

Foto: kalisz24.info