2 listopada 2019 roku w miejscowości Kłębowo, na trasie Września-Miłosław (droga krajowa nr 15) doszło do śmiertelnego wypadku. O godzinie 22.44 w wyniku dachowania samochodu śmierć poniósł 19-latek.


Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów 31-letni mieszkaniec Jarocina, jadąc Renault Espace z Miłosławia do Wrześni, wykonując manewr wyprzedzania dwóch pojazdów na łuku drogi, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem.

Następnie 31-latek zjechał na lewą stronę drogi, uderzył w betonowy przepust, a następnie dachował. Po zderzeniu z pojazdu wypadł 19-letni mieszkaniec Jarocina, który siedział na miejscu pasażera, od strony kierowcy. Rozpoczęto reanimację 19-latka – nie przyniosła ona skutków, w wyniku poniesionych obrażeń mieszkaniec Jarocina zmarł. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok.

Z informacji przekazanych przez rzecznika wrzesińskiej policji wynika, iż w pojeździe podróżowały jeszcze 3 osoby, jedna, 21-letnia kobieta, została zabrana do szpitala w Środzie Wielkopolskiej, a następnie przewieziona do Poznania.

Pozostali pasażerowie z wypadku wyszli bez obrażeń. Kierujący samochodem 31-latek został zabrany do szpitala we Wrześni. Po badaniach został zatrzymany.

 

Fot. OSP Miłosław i wrzesnia.info