Tragiczny wypadek na prostym odcinku drogi krajowej nr 25 w Kaliszu (wjazd na obwodnicę Nowych Skalmierzyc). W zderzeniu samochodu osobowego z samochodem ciężarowym smierć poniósł 64-letni kierowca Volkswagena – mieszkaniec Konina. Kierowcy Scanii nic poważnego się nie stało.

Do wypadku doszło w piątek, 6 maja przed godziną 14.00 na drodze krajowej nr 25, na wysokości firmy spedycyjnej Rabben, na obwodnicy Nowych Skalmierzyc. Jak przekazał nam na miejscu zdarzenia komisarz Witold Woźniak z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, 64-letni kierujący pojazdem marki Volkswagen Passat – mieszkaniec Konina – przemieszczając się DK25 od Ostrowa Wielkopolskiego w kierunku Kalisza z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn zjechał na przeciwległy pas drogowy doprowadzając do zderzenia z pojazdem ciężarowym marki Scania. Pojazdem tym kierował 47-latek mieszkaniec powiatu pleszewskiego.

Kierujący Volkswagenem mężczyzn był reanimowany na miejscu wypadku przez strażaków i ratowników medycznych przez około 30 minut. Po udanej akcji ratunkowej został przewieziony do kaliskiego szpitala. Niestety tam 64-latek zmarł. Kierowca ciężarowej Scanii był trzeźwy. W celu złożenia zeznań został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Kierowca zestawu pojazdów, który poruszał się za osobowym Volkswagenam mówił na miejscu akcji, że kierowca Passata już od Ostrowa niepewnie zachowywał się na drodze. Prędkość auta miała wynosić około 70 km/h.

Do akcji ratunkowej zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej – zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 KM Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobrzeca, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego i cztery patrole policji. Droga w miejscu zdarzenia przez blisko trzy godziny była całkowicie zablokowana.

Fot. PZA / Kalisz24 INFO