Tragiczny wypadek na prostym odcinku drogi krajowej nr 12 w miejscowości Gołuchów w powiecie pleszewskim. Kierowca samochodu osobowego, który czołowo zderzył się z samochodem ciężarowym, poniósł śmierć na miejscu.


Do czołowego zderzenia samochodu osobowego marki Opel Astra na pleszewskich numerach rejestracyjnych z ciągnikiem siodłowym z naczepą doszło w czwartek, 25 lutego po godzinie 13.00. Jak nieoficjalnie ustalił portal Kalisz24 INFO kierowca Opla, przemieszczając się od Gołuchowa w kierunku Kalisza z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia.

– Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego wynika, że kierowca samochodu osobowego marki Opel Astra, przemieszczając się od kierunku Pleszewa w stronę Kalisza zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym marki Iveco, którym kierował 37-letni mieszkaniec gm. Pleszew. Kierowca auta osobowego poniósł śmierć na miejscu – informuje asp. Monika Kołaska, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie.

Jak udało nam się dowiedzieć, mężczyzna, który zginął, pracował w jednej ze szkół na terenie Gminy Nowe Skalmierzyce.