24 lipca w Starym Kinie „Za Zasługi dla Ziemi Skalmierzyckiej” uchwałami Rady Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce zostały włączone trzy kolejne wyjątkowe osoby – starosta ostrowski Paweł Rajski, długoletni przewodniczący Rady Kazimierz Sipka oraz jego zastępca a zarazem sołtys i strażak Józef Marciniak.


Corocznie wraz z festynem z okazji Dni Miasta odbywa się także sesja Rady Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Zawsze uroczysta, w gronie zaproszonych na tę okoliczność gości z samorządów ościennych i nie tylko, tym razem ze względu na obowiązujący reżim sanitarny musiała przybrać zgoła inne, nieco skromniejsze oblicze. Nie przeszkodziło to jednak, by w tegorocznej odsłonie, w roku 30-lecia odrodzenia się samorządu terytorialnego w Polsce, nadać jej podniosłego charakteru – a to za sprawą kolejnych medali „Za Zasługi dla Ziemi Skalmierzyckiej”.

Święto zostało odwołane, ale w roku 30-lecia odrodzenia samorządu terytorialnego medal przyznano trzem wyjątkowym osobom. Nie sposób godnie nie uczcić tego wydarzenia, stąd dzisiejsza uroczysta, specjalnie na tę okoliczność zorganizowana sesja Rady.

Do zaszczytnego grona laureatów nagrody dołączyli wieloletni i zasłużeni samorządowcy – Paweł Rajski, Kazimierz Sipka oraz Józef Marciniak.

Składam na ich ręce najszczersze wyrazy uznania, dziękując za ich dotychczasowe zasługi. Szanowni Panowie – Kawalerowie medalu – jesteście dla mnie wzorem prawdziwego samorządowca traktującego swą działalność jako służbę – podaję do publicznej wiadomości Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.

Sesję zakończył koncert zespołu Khaleesi Brass – kwintetu instrumentów dętych blaszanych filharmonii kaliskiej złożonego z czołowych muzyków pracujących tam na co dzień.

Źródło: UGiM Nowe Skalmierzyce ; Art-Focus Kamil Różański