Wielkopolska Izba Rolnicza zaprasza na V Wielkopolskie Święto Soi – konferencję podsumowującą uprawę i zbiór soi na poletkach demonstracyjnych w gospodarstwie Pana Jana Chlasty w Nowych Skalmierzycach. Spotkanie odbędzie się 3 września 2022 r. w gospodarstwie Pana Jana Chlasty (ul. 1 maja 2, 63-460 Nowe Skalmierzyce).

Najważniejszym elementem Wielkopolskiego Święta Soi będzie omówienie plantacji demonstracyjnych i prac, które zostały na nich wykonane. W tym roku plantacja liczy ponad 13 ha. Na tym obszarze zasianych zostało 19 odmian soi. Pan Jan Chlasta opowie o doświadczeniach związanych z tegoroczną uprawą poszczególnych odmian. Wyniki obserwacji porównane zostaną z doświadczeniami z lat poprzednich.

Do udziału w Wielkopolskim Świecie Soi zapraszamy rolników zainteresowanych uprawą soi, firmy branżowe oraz przedstawicieli nauki i doświadczalnictwa. Patronat nad wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wielkopolskiemu Świętu Soi towarzyszy realizacja operacji “Nasze regionalne bogactwo na stoły! SOJA”, promującej produkty pochodzące od lokalnych producentów i przetwórców oraz Piknik pn. „Smacznie i zdrowo z polską wieprzowiną”.

Nasze regionalne bogactwo na stoły! Soja

Operacja polega na organizacji stoisk wystawienniczych promujących produkty pochodzące od lokalnych wytwórców i przetwórców żywności. Naszym celem jest stworzenie możliwości do bezpośredniego spotkania producentów, przetwórców i konsumentów. Zapraszamy rolników i lokalnych producentów do udziału w tym wydarzeniu i zaprezentowania swoich produktów na stoisku Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Jednocześnie w ramach operacji zorganizowany zostanie konkurs kulinarny na potrawę z soi. Do udziału w konkursie zapraszamy koła gospodyń wiejskich oraz stowarzyszenia. Wszystkie potrawy przygotowane w ramach konkursu zostaną przekazane do degustacji wśród osób odwiedzających stoisko. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem konkursu, który można pobrać poniżej.

Do pobrania:

REGULAMIN

FORMULARZ

Piknik pn. Smacznie i zdrowo z polską wieprzowiną

To inicjatywa, która ma zwrócić uwagę konsumentów na walory odżywcze i zdrowotne mięsa wieprzowego oraz na jego kulinarne zastosowanie. Temu służyć będą degustacje, pokazy kulinarne oraz zorganizowany przy tej okazji konkurs na najlepszą potrawę z wieprzowiny.

Do udziału w konkursie zapraszamy:

Koła Gospodyń Wiejskich,
stowarzyszenia,
przedsiębiorstwa, firmy branży mięsnej,
gospodarstwa agroturystyczne,
restauracje,
szkoły o profilu gastronomicznym.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap polega na przesłaniu przepisu na potrawę z wieprzowiny. Z nadesłanych zgłoszeń zostanie wybranych pięciu uczestników, którzy zaproszeni zostaną do drugiego etapu polegającego na przygotowaniu potrawy i prezentacji jej przed komisją konkursową oraz uczestnikami Pikniku pn. „Smacznie i zdrowo z polską wieprzowiną”, w Nowych Skalmierzycach 3 września 2022 roku. Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać do 26 sierpnia br. do Biura Powiatowego Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Ostrowie Wielkopolskim, na adres [email protected]. Na uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody.

Szczegóły Konkursu zawiera regulamin, który wraz z formularzem można pobrać poniżej.

Zobacz również:

REGULAMIN

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Organizacja Piknik pn. Smacznie i zdrowo z polską wieprzowiną sfinansowana jest ze środków Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.

Dodatkowe informacje dotyczące Wielkopolskiego Święta Soi oraz wydarzeń towarzyszących można uzyskać w Biurze Powiatowym Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Ostrowie Wielkopolskim tel. 62 592 80 18, emial: [email protected]

Serdecznie zapraszamy!