Po raz szósty policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzili Policyjny Turniej „Najlepszy z Najlepszych” skierowany do uczniów klas piątych szkół podstawowych z miasta i powiatu ostrowskiego. Do rywalizacji przystąpiły 53 szkoły. Wśród najlepszych Jan Tomalak z Szkoły Podstawowej w Kotowiecku.


Z myślą o uczniach szkół powiatu ostrowskiego, w 2014 roku, powstał Policyjny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie „Najlepszy z Najlepszych”. Głównym założeniem Turnieju jest podnoszenie poziomu wiedzy i świadomości uczniów klas piątych szkół podstawowych powiatu ostrowskiego w zakresie ogólnie pojętych zagadnień związanych z bezpieczeństwem, wiedzy o Policji oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

We wtorek, 10 grudnia br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim odbył się finał Turnieju, do którego zakwalifikowało się 10 najlepszych z najlepszych:

  • Szkoła Podstawowa w Słaborowicach – Piotr Wróbel
  • Szkoła Podstawowa w Kotowiecku – Jan Tomalak
  • Szkoła Podstawowa nr 7 w Ostrowie Wlkp. – Amelia Wojtysiak
  • Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowie Wlkp. – Antoni Marcinkowski
  • Szkoła Podstawowa nr 14 w Ostrowie Wielkopolskim – Dawid Suś
  • Szkoła Podstawowa w Bieganinie – Joanna Wiertelak
  • Szkoła Podstawowa w Hucie – Jowita Grek
  • Szkoła Podstawowa w Dębnicy – Krzysztof Sikorski
  • Szkoła Podstawowa w Cieszynie – Anna Chlasta
  • Szkoła Podstawowa w Parczewie – Natalia Kwiatek

Uczestników, widownię oraz zaproszonych gości powitał Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim kom. Tomasz Mroziński. Komendant życzył uczestnikom powodzenia jednocześnie zwracając uwagę na profilaktyczną stronę Turnieju, którego głównym przesłaniem jest edukacja w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Zawodnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy przedmedycznej czy zagadnień z prewencji kryminalnej. Poziom wiedzy uczestników Turnieju był bardzo wysoki, a rywalizacja zacięta. Ostatecznie zwycięzcą Turnieju, a jednocześnie Najlepszym z Najlepszych został – uczeń Szkoły Podstawowej w Słaborowicach Piotr Wróbel

Podczas Turnieju w imieniu Starosty Ostrowskiego Pana Pawła Rajskiego obecny był Sekretarz Powiatu Ostrowskiego Pan Mirosław Rychlik.

Nagrody dla dzieci przekazał Starosta Ostrowski oraz firma Kamix z Ostrowa Wielkopolskiego.

Do organizacji Turnieju włączyły się także samorządy gminne z powiatu ostrowskiego, które ufundowały upominki dla dzieci na etapie półfinałów gminnych.

Dzięki współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Ostrowie Wielkopolskim reprezentowanym przez Panią Dyrektor Annę Drobniewską finał Turnieju odbył się w Sali Teatralnej MDK.