Kolejni kierowcy zatrzymani przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego stracili prawa jazdy na trzy miesiące. W ostatnich czterech dniach policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali aż 10 osób, które kierując pojazdami znacznie przekroczyły prędkość w terenie zabudowanym.


Każdego dnia policjanci apelują o rozsądek za kierownicą i przypominają, że ulice nie są torem wyścigowym, a nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Jednak nadal nie brakuje lekkomyślnych osób, które podejmują ryzykowne zachowania i stwarzają realne zagrożenie na drodze.

Policjanci ruchu drogowego w ciągu ostatnich czterech dni namierzyli 10 kierujących, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 27-latek z gminy Nowe Skalmierzyce, który na „pięćdziesiątce” pędził golfem 131km/h.

Niewiele mniej, bo 126 km/h, mieli na liczniku 41-latek z powiatu ostrzeszowskiego i 48-latek z Ostrowa Wielkopolskiego.

Wobec kierowców, którzy złamali prawo, policjanci wyciągnęli konsekwencje prawne. Funkcjonariusze ukarali te osoby mandatami i nałożyli punkty karne. Wszyscy ci kierowcy stracą też swoje uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę!

Nieodpowiedzialność za kierownicą może spowodować, że stracimy o wiele więcej niż uprawniania do kierowania. Kierowco! Nie bądź zagrożeniem dla innych!

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski