Czy skatepark w Nowych Skalmierzycach zmieni swoje obliczę i stanie się skateparkiem z prawdziwego zdarzenia? To całkiem możliwe!


Jakiś czas temu na Facebooku pojawiło się wydarzenie, które zakładało remont skateparku w naszej gminie. Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce wychodzi na przeciw mieszkańcom gminy i planuję “skatepark z prawdziwego zdarzenia”.

Widzę, że blisko 250 osób jest zainteresowanych tematem dotyczącym remontu skateparku w Nowych Skalmierzycach [..] Cieszy mnie, że nie tylko dorośli, ale również młodzi ludzie starają się nie być bierni i walczą o swoje marzenia!
Doskonale zdaję sobie sprawę z wad naszego skateparku, jak również z uwagą obserwuję coraz większą aktywność młodzieży, która chce z tej przestrzeni korzystać. Pomysł nie tylko na odnowę, ale na skatepark z prawdziwego zdarzenia jest mi bliski, planuję więc zorganizować we wrześniu spotkanie, na które już teraz zapraszam młodzież. Wezmą w nim udział urzędnicy oraz – przede wszystkim – eksperci zajmujący się tą dyscypliną sportu na co dzień. Wierzę, że wspólnymi siłami wypracujemy taką koncepcję skateparku, która zarówno spełni oczekiwania jego użytkowników, jak i zostanie dopasowana do możliwości naszego gminnego budżetu.
– pisze na swoim Facebooku.

Mamy ogromną nadzieję, że inwestycja dojdzie do skutku.