W piątek, 28 czerwca około godziny 8:10 Straż Pożarna została zaalarmowana o konieczności zabezpieczenia miejsca lądowania dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy ulicy Okólnej w Nowych Skalmierzycach. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie skierowano jeden zastęp z OSP Skalmierzyce.


Pilot Lotniczego Pogotowia Ratunkowego popisał się widowiskowym manewrem i wylądował na malutkim parkingu przy ulicy Okólnej pomiędzy drzewami a budynkiem hali sportowej.

Po przybyciu śmigłowca na miejsce pacjentka z podejrzeniem udaru została przekazana przez pracowników ośrodka zdrowia ratownikom Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pacjentka została przetransportowana wozem strażackim do śmigłowca i zabrana drogą powietrzną do szpitala w Poznaniu, a strażacy zabezpieczali jego start. W pierwszym wariancie lądowania jako lądowisko zostało wybrane boisko przy Szkole podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich. Ze względu na okres wakacyjny boisko szkolne jest zamknięte co też, uniemożliwiło ładowanie śmigłowca w tym miejscu.