Wszyscy jesteśmy dumni z wizytówki wioski, jaką jest Szkółka Piłkarska w Biskupicach Ołobocznych oraz boisko, które na przestrzeni ostatnich lat zostało całkowicie odświeżone przez wkład i dobre serce działaczy oraz mieszkańców naszej miejscowości. Niestety z nieznanych nam powodów, komuś przeszkadza trud włożony w rozwój wsi – czytamy na portalu biskupiceoloboczne.pl

W marcu próbowano spalić wiatę znajdującą się na terenie Szkoły Podstawowej w Biskupicach Ołobocznych, natomiast w ostatni weekend doszło do uszkodzenia słupków służących do naciągania siatek w bramkach naszego boiska. W efekcie planowany na jedenastego czerwca turniej piłkarski został odwołany przez sędziego. Jaki jest cel takiego nieprzemyślanego działania u agresora? Prosimy reagujcie na takie działania!

Przypominamy, że w innych miejscowościach dochodziło do podobnych sytuacji i często brak wyobraźni i wandalizm doprowadził do odpowiedzialności karnej. Chcemy tego uniknąć. Bądźmy odpowiedzialni społecznie i reagujmy na nieprzemyślane (albo przemyślane?) działania rówieśników, kolegów i koleżanek. Dajcie proszę dobry przykład – utrzymując obywatelski porządek dla dobra ogółu mieszkańców gminy Nowe Skalmierzyce oraz wsi Biskupic Ołobocznych.