Na przystanku autobusowego przy Pl. Wolności w Nowych Skalmierzycach nieznani sprawcy zniszczyli wieszak z ubraniami, który powstał z myślą o osobach potrzebujących.


Członkowie 47 Drużyna Wędrownicza im. phm. Franciszka Brody uruchomili akcję pn. „Wymiana ciepła”. Na przystanku autobusowym ustawiono wieszak, na którym mieszkańcy mogli zostawiać ciepłe ubrania dla osób potrzebujące. Po niecałym tygodniu wieszak został skradziony. 47 Drużyna Wędrownicza im. phm. Franciszka Brody zdecydowała się kontynuować akcję i postawiono nowy wieszak. Niestety w piątek 5 marca w godzinach 17.40 -18.20 doszło do jego ZNISZCZENIA!

Jak wskazują członkowie stowarzyszenia, ubrania były ciepłe z dwóch powodów: darczyńcy przekazywali je od serca, bez fleszy aparatów i kamer, a ponadto były to najczęściej elementy odzieży chroniące przed zimnem. Wczoraj wandale zdewastowali wieszak. – Nie wiemy, czy w czymś im przeszkadzał, czy po prostu te osoby nie lubią ludzi — czytamy dalej we wpisie.

47 Drużyna Wędrownicza im. phm. Franciszka Brody zapewniają, że ten kolejny przykry incydent nie zniechęci ich do działania! I zachęcają wszystkich do włączenia się w akcję. Potrwa ona do 21 marca 2021. Wszelkie uwagi mogą Państwo zgłaszać pod numerem telefonu 732889275.