Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce pozyskała ponad 100 tys. zł w ramach programu rozwoju małej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej Otwarte Strefy Aktywności (OSA).


Projekt realizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki zakłada tworzenie lub rozbudowę ogólnodostępnych plenerowych miejsc sportu, rekreacji i odpoczynku dla całych rodzin. W ich skład wchodzą: urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier. Mają one sprzyjać integracji społecznej i są skierowane do różnych grup wiekowych

O radości z wiaty edukacji ekologicznej na stadionie pisałem w trakcie jej montażu. Dziś, kiedy już stoi w pełni, prezentuję Państwu efekty końcowe. O tym, jak na korzyść zmienia się miejski obiekt sportowy świadczy również świeżo co powstała tu tzw. OSA – otwarta i ogólnodostępna przestrzeń relaksu. Ufam, że dzięki tego typu projektom uda się zwiększyć naszą aktywność i czas spędzany na różnego rodzaju zabawach i rozgrywkach w plenerze – pisze Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak na swoim profilu w mediach społecznościowych.