W sobotę na terenie stadionu M-G w Nowych Skalmierzycach odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Piękna i słoneczna pogoda sprawiła, że mieszkańcy gminy wraz z dziećmi licznie wzięli udział w wydarzeniu.

Podczas festynu nie było czasu na nudę. Program przygotowany przez organizatorów był pełen atrakcji. Dzieci mogły wziąć udział w różnorodnych konkursach. Bawili się nie tylko mali, ale i duzi. Były zabawy z nagrodami. Była też wata cukrowa, hod-dogi, popcorn, zamki dmuchane oraz roboty LEGO — i to wszystko za darmo.

Imprezę swoją obecnością uświetnili przedstawiciele służb mundurowych. Nie mogło zabraknąć wozu pożarniczego z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Skalmierzycach, a także radiowozu policyjnego z Komisariatu Policji z Nowych Skalmierzyc. Można było zasiąść za kierownicą każdego z nich, włączyć sygnały i wypróbować sprzęt ratowniczy. Można było również oznakować rower.

Pomysłodawcą i organizatorem pierwszego gminnego Dnia Dziecka był Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.