Minister Obrony Narodowej rozpoczął kolejny etap kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. W każdą sobotę wakacji, poczynając od 13 lipca, w wybranych jednostkach wojskowych będzie możliwość wstąpienia do wojska na jeden dzień.


Kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” to nowa jakość w rekrutacji. Jej celem jest popularyzacja zawodu żołnierza i przybliżenia tajników służby wojskowej.

W ramach akcji pod hasłem “Wojskowe Wyzwanie” przez całe wakacje – w każdą sobotę od 13 lipca do 24 sierpnia w godzinach 10.00-19.00 – w wybranych jednostkach wojskowych będzie można wstąpić do wojska na jeden dzień i wziąć udział w zajęciach w terenie jednostek w całej Polsce. Uczestnicy nauczą się podstawy musztry wojskowej, czytania mapy, rzutu granatem ćwiczebnym czy celowania i strzelania przy użyciu urządzenia szkolno-treningowego. – Nie jesteś żołnierzem, ale myślisz o służbie w szeregach Wojska Polskiego? Chcesz sprawdzić swoją kondycję albo zobaczyć jak ćwiczą żołnierze w jednostkach wojskowych? Masz ukończone 18 lat i dobry stan zdrowia? Jeśli tak – to czekamy właśnie na Ciebie – zachęca MON.

Szczegółowe warunki udziału w zajęciach zamieszczone są na stronie internetowej wojsko-polskie.pl oraz na stronach internetowych jednostek wojskowych biorących udział w projekcie. Spotkania poświęcone akcji organizuje także Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kaliszu – terminy na profilu facebookowym WKU

Ćwiczenia w naszym regionie odbędą się 27 lipca w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu – www.cswlpoznan.wp.mil.pl