Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz trzydziesty. Tym razem dochód ze zbiórki przeznaczony zostanie na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Do jubileuszowej gry WOŚP przyłączyli się również mieszkańcy naszej gminy.

W tym roku finał organizowany był przez Centrum Kultury oraz Bibliotekę Publiczną Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzego Łukasza Walczaka. Wydarzeniu towarzyszyło wiele lokalnych inicjatyw.

Do orkiestry wielkich serc dołączyli członkowie Klubu Biegacza w Nowych Skalmierzycach, którzy udowodnili, że żadna pogoda im nie straszna i – pomimo silnego wiatru i uciążliwego deszczu – z uśmiechem na ustach przebiegli dystanse ośmiu i trzydziestu kilometrów po ulicach gminy i miasta. Na Zawadach w Śliwnikach pojawiły się „Morsy Skalmierzyce”, które poprzez morsowanie promowały akcję i zbierały pieniądze. Po raz kolejny do wydarzenia dołączyło także Stowarzyszenie „Eudajmonia”, które zorganizowało marsz nordic walking. Członkowie Klubu „Senior+” i reprezentacja Kół Gospodyń Wiejskich wzięli natomiast udział w „spacerze seniora”.

Popołudniowe granie Orkiestry miało miejsce przy ulicy Mostowej w Nowych Skalmierzycach. Stare Kino stało się centrum wydarzeń, gdzie zgromadzili się wolontariusze i ludzie o wielkich sercach. Muzyczne popołudnie rozpoczęło się od występów wokalnych i tanecznych uczestników Studia Wokalnego „Music voice” prowadzonego przez Monikę Walczak oraz Studia Tanecznego „Free Step”, którego instruktorem jest Amelia Kostaś. Młodzi wokaliści i tancerze Centrum Kultury w Nowych Skalmierzycach jak zwykle zachwycili swoją energią i talentem. Po występach dzieci przyszedł czas na specjalnie przygotowane animacje, a następnie na występ gwiazdy wieczoru, rockowego zespołu „Beware”. Mocne dźwięki z pewnością napełniły dobrą energią zgromadzoną w Starym Kinie publiczność. Na zakończenie nie mogło zabraknąć tradycyjnego „światełka do nieba”. Wydarzenie poprowadziła Anna Szmania-Binek.

W tym roku dziewięcioro wolontariuszy z terenu naszej gminy i miasta zebrało ponad 11 tys. zł . Wydarzeniu towarzyszyły również aukcje internetowe.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację, przebieg i wsparcie tego wydarzenia. Przede wszystkim jednak dziękujemy wszystkim tym, którzy mają serca otwarte na innych i dzielą się dobrem! Bez Was nie byłoby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do zobaczenia za rok! Siema!