Na koniec bieżącego roku planowane jest wydanie „Księgi Smaków Powiatu Ostrowskiego’’. To pierwsze tego typu wydawnictwo przygotowywane przez Powiat Ostrowski i „redagowane’’ w większości przez gospodynie z terenu naszego powiatu, które udostępniły swoje przepisy.


 ‘’Bardzo często uczestnicząc na różnych uroczystościach w terenie mogłem smakować różne specjały przygotowywane przez gospodynie. Wiele z nich opiera się na starych recepturach przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Z szacunku dla tych osób, które je przygotowywały i często pozostawały anonimowe i chęci zachowania tego rodzaju dziedzictwa dla potomnych zrodził się właśnie pomysł na wydanie księgi’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Zaproszenie do udziału w tej publikacji skierowane zostało do Kół Gospodyń Wiejskich, ale także przedstawicieli innych organizacji, jak również osób indywidualnych. Z racji tej, że wiele kół było w stanie organizacji formalne pisma skierowane zostały do sołtysów wszystkich miejscowości wchodzących w skład Powiatu Ostrowskiego. Dobrą formą promocji wydawnictwa stały się spotkania z KGW podczas uroczystości dożynkowych. W każdym kole, które zgłosiło się do publikacji zorganizowano indywidualną sesję fotograficzną. A jak widać zrobienie dobrego zdjęcia wymagało czasem wysiłku i umiejętności.

Zainteresowanie przerosło oczekiwania i już wiadomo, że książka będzie znacznie obszerniejsza niż pierwotnie planowano, a obecnie przyjmowane są ostatnie zgłoszenia. Wszelkich informacji w tym zakresie udziela Biuro Promocji Starostwa Powiatowego pod nr telefonu 62 737 84 76.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim