Wyprzedzał ciągnik i stracił panowanie nad autem

Nieprawidłowo wykonywany manewr wyprzedzania oraz niedostosowanie prędkości było przyczyną zderzenia samochodu z drzewem. Kolizja miała miejsce na ul Bursztynowej w miejscowości Węgry. Na szczęście mężczyźnie (kierowcy) Peugeota oraz jego rodzinie nic się nie stało.


Z ustaleń policjantów z WRD Ostrów Wielkopolski wynika, że kierujący Peugeot jadący w kierunku Chotowa wyprzedzał ciągnik rolniczy. Podczas powrotu na swój pas kierujący złapał poboczne, stracił panowanie nad kierownicą, zjechał z drogi i uderzył z ogromną siłą w drzewo — mówi portalowi Info Skalmierzyce st. sierż. Małgorzata Łusiak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Natomiast mężczyzna kierujący ciągnik rolniczy jak relacjonował na miejscu zdarzenia naszemu reporterowi, że podczas jazdy zauważył jadący z naprzeciwka samochód marki Renault który, aby chcąc uniknąć czołowego zderzenia z Peugeotem, zjechał na prawe pobocze.

Wyprzedzanie to nie tylko trudny, ale także niebezpieczny manewr. Jego nieprawidłowe wykonywanie szczególnie na drogach wąskich jednojezdniowych, dwukierunkowych często kończy się tragicznie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.