Nieprawidłowo wykonywany manewr wyprzedzania oraz niedostosowanie prędkości było przyczyną zderzenia samochodu z drzewem. Kolizja miała miejsce na ul Bursztynowej w miejscowości Węgry. Na szczęście mężczyźnie (kierowcy) Peugeota oraz jego rodzinie nic się nie stało.


Z ustaleń policjantów z WRD Ostrów Wielkopolski wynika, że kierujący Peugeot jadący w kierunku Chotowa wyprzedzał ciągnik rolniczy. Podczas powrotu na swój pas kierujący złapał poboczne, stracił panowanie nad kierownicą, zjechał z drogi i uderzył z ogromną siłą w drzewo — mówi portalowi Info Skalmierzyce st. sierż. Małgorzata Łusiak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Natomiast mężczyzna kierujący ciągnik rolniczy jak relacjonował na miejscu zdarzenia naszemu reporterowi, że podczas jazdy zauważył jadący z naprzeciwka samochód marki Renault który, aby chcąc uniknąć czołowego zderzenia z Peugeotem, zjechał na prawe pobocze.

Wyprzedzanie to nie tylko trudny, ale także niebezpieczny manewr. Jego nieprawidłowe wykonywanie szczególnie na drogach wąskich jednojezdniowych, dwukierunkowych często kończy się tragicznie.