Brawurowa jazda młodego kierowcy skończyła się groźnie wyglądającą kolizją drogową. Do zderzenia dwóch pojazdów doszło dziś na DW450 w Gostyczynie.


Młody kierowca, mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego prowadząc swoją Alfę Romeo, podejmując ryzykowny manewr wyprzedzania innego pojazdu na skrzyżowaniu naruszył przepisy ruchu drogowego. Swoim zachowaniem doprowadził do zderzenia z dostawczym Lublinem.

Na miejscu pracowali policjanci skierowani z WRD Ostrów Wielkopolski, strażacy z OSP KSRG Gostyczyna, PSP Ostrów Wielkopolski oraz PSP Kalisz. Funkcjonariusze w trakcie przeprowadzanych czynności ustalili, że młody kierowca Alfy Romeo, jadąc od strony Grabowa w kierunku Chotowa naruszył przepisy ruchu drogowego wyprzedzając inny pojazd na skrzyżowaniu. W tym samym czasie skrzyżowanie opuszczał kierowca dostawczego pojazdu skręcając w stronę Gostyczyny. Niestety część jego pojazdu dostawczego znajdowała się na przeciwległym pasie ruchu. Alfa Romeo w trakcie manewru wyprzedzania uderzył w dostawczaka, uszkadzając tym samym oba pojazdy oraz słup energetyczny. Na jezdnię wyciekły płyny eksploatacyjne. Zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz usuwanie płynów eksploatacyjnych z drogi trwało około godziny.

Szczęśliwie w wyniku zderzenia nikt nie odniósł obrażeń. Kierowcy uczestniczący w zdarzeniu byli trzeźwi. Na sprawce kolizji, który zlekceważył poziome i pionowe oznakowanie drogowe policjanci nałożyli mandat karny oraz punkty karne — informację przekazała naszemu portalowi Małgorzata Michaś, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.