Możliwości budowania konstrukcji są w zasadzie nieograniczone, wystawę klocków LEGO w Skalmierzycach z zaciekawieniem i z ogromnym zafascynowaniem oglądali najmłodsi oraz dorośli mieszkańcy Gminy Nowe Skalmierzyce.


To pierwsza tego typu wystawa klocków LEGO w Skalmierzycach zorganizowana przez uczniów szkoły podstawowej im Adama Mickiewicza. Do największej atrakcji wystawy, należały postacie z LEGO Star Wars. Wśród eksponatów znajdowały się także pojazdy ciężarowe, lawety, motory, ciężki sprzęt budowlany oraz pojazdy wyścigowe.

Hitem wśród odwiedzających był legendarny statek kosmiczny Sokół Millennium ze Star Wars o wymiarach 21 cm wysokości, 84 cm długości i 56 cm szerokości. Do jego budowy zużyto ponad 7541 klocków.

Ten fantastyczny model LEGO niezapomnianego koreliańskiego frachtowca Hana Solo zawiera wszystkie szczegóły, o jakich mogą marzyć fani Gwiezdnych wojen w każdym wieku. Statek ma drobiazgowe szczegóły wnętrza, wymieniane anteny czujnika, górne i dolne poczwórne działa laserowe, podpory do lądowania, opuszczaną rampę oraz kokpit z miejscem na cztery mini figurki i odczepianą osłoną. Poszczególne panele kadłuba można zdjąć, by zajrzeć do szczegółowej ładowni głównej, tylnej części i stanowiska strzelniczego.