W pierwszy dzień obchodów Dnia Miasta pracownicy CKiBP przygotowali program artystyczny dzieci i młodzieży ze studia wokalnego, które prowadzi p. Monika Walczak oraz ze studia tanecznego grupy Say Chesse oraz Say Chesse Kids przygotowała nasza instruktorka zajęć tanecznych p. Ania Dąbrowska.


Dzieci wystąpiły tuż przed Wandą i Bandą. Przez dwa dni umilaliśmy naszym najmłodszym mieszkańcom czas poprzez stoisko promocyjne, na którym nasza p. Kasia Jarząb instruktorka zajęć plastycznych malowała buźki dzieci mogły spędzić czas na malowaniu, rysowaniu bądź kolorowaniu.

Natomiast 17 czerwca w Śliwnikach na Zawadach Centrum Kultury oraz Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce zaprosiła do udziału w pikniku rodzinnym dzieci, które uczestniczyły w zajęciach artystycznych organizowanych przez Centrum. Dzieci wraz z rodzicami mogły wziąć udział w wielu zabawach i konkursach przygotowanych przez Kabaret BZIK, zjeść pyszną kiełbasę z grilla oraz placek drożdżowy. Na zakończenie pikniku dyrektor Centrum Kultury oraz Biblioteki Publicznej Małgorzata Jarosik wraz z instruktorami wręczyła dzieciom dyplomy za udział w zajęciach tanecznych, wokalnych, plastycznych oraz teatralnych.

W pierwszym roku funkcjonowania, Centrum Kultury w Nowych Skalmierzycach utworzyło dwie grupy taneczne SAY CHEESE oraz SAY CHEESE KIDS, dwie grupy wokalne oraz grupę plastyczną i teatralną. Dzieci w ramach tych zajęć mogły wystąpić na wielu koncertach i zawodach m.in. na Dniach Miasta Nowych Skalmierzyc.

Centrum Kultury zaprasza na zapisy na nowy rok szkolny, do siedziby przy ul. 3 Maja 32.