Dziś Minister Zdrowia ogłosił, że od czwartku, 16 kwietnia, obowiązkowe będzie noszenie maseczek w miejscach publicznych. 


Zasłanianie ust oraz nosa w miejscach publicznych będzie obowiązkowe od czwartku 16 kwietnia 2020 roku. Maseczki dla mieszkańców Gminy Nowe Skalmierzyce są już przygotowywane.

Przygotowywana przez nasz samorząd od kilku dni AKCJA – NIESPODZIANKA dot. szycia dla mieszkańców darmowych maseczek wielokrotnego użytku nabrała tak wielkiego tempa, że już jutro z samego rana zaczniemy je dystrybuować. Trochę więc udało nam się wyprzedzić rząd, ze strony którego padł dziś komunikat o obowiązku zasłaniania ust i nosa od 16 kwietnia br. Jeśli zobaczycie Państwo w pobliżu swojego domu harcerza lub strażaka, to znak, że maseczki do Was właśnie docierają. Noście je, bo mają służyć Waszemu bezpieczeństwu. Dbając o siebie, dbamy wówczas o innych, zapobiegając rozprzestrzenianiu się groźnego wirusa. Na terenie naszej Gminy mamy ponad 4600 gospodarstw domowych, na każde z nich przypadną 2 maseczki. Proszę jednak o cierpliwość i spokój, gdyż nie jesteśmy w stanie dostarczyć ich Państwu w jeden dzień. Akcja ma charakter długoterminowy, będzie kontynuowana po świętach do skutku. Połowę z 10 tys. przewidzianych przez nas maseczek szyje dla Państwa lokalna firma (która przekazała bezpłatnie 1000 sztuk), drugą część – niezastąpione członkinie KGW i ochotniczki, które w ostatnim czasie uszyły ich już tysiące na rzecz ostrowskiego szpitala. Widać, że wszyscy chcemy sobie nadal wzajemnie pomagać. I tak to właśnie ma działać! – piszę na swoim facebookowym profilu, Burmistrz Gminy i Miasta Jerzy Łukasz Walczak.