Dziś, tj. 18.09.2019 około godziny 11:00 doszło do dramatycznie wyglądającego wypadku z udziałem pociągu oraz samochodu osobowego na przejeździe kolejowym w Ociążu.


Do zderzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, bez rogatek, w Ociążu – mówi Krzysztof Kula, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Kierująca pojazdem marki Opel Astra to 19 letnia dziewczyna z powiatu ostrowskiego, która z obrażeniami trafiła do szpitala – dodaje rzecznik.

Uszkodzenia pojazdu były tak duże, że strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, aby uwolnić poszkodowaną z wraku samochodu. Kobieta była przytomna po przybyciu służb ratowniczych. Jak udało nam się ustalić na miejscu wypadku, dziewczyna mieszkanka Ociąża jechała drogą szutrową ze Skalmierzyc w kierunku Ociąża.

Stan pacjentki jest bardzo ciężki. Ma uraz wielonarządowy – mówi Adam Stangret ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Pociąg, który zderzył się z samochodem to  pociąg osobowy Intercity PesaDART relacji Warszawa – Wrocław, którym podróżowało ok. 140 osób.  Na miejsce wypadku  podstawiono trzy autokary zastępcze, które zabrały pasażerów do Wrocławia.

Okoliczność zdarzenia wyjaśnia policja.