23-letni kierujący pojazdem marki Audi opuszczając skrzyżowanie, wymusił pierwszeństwo i doprowadził do zderzenia z Peugeotem. Podróżujące małe dziecko z Peugeota zostało odwiezione do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.


Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w Skalmierzycach na skrzyżowaniu ulic Ostrowskiej, Powstańców Wielkopolskich z Bankową. Jako pierwsi na miejscu zdarzenia byli funkcjonariusze straży więziennej, którzy wracali, że szkolenia z Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu.

Policjanci z WRD Ostrów Wielkopolski ustalili, że kierujący pojazdem Audi opuszczając skrzyżowanie, wymusił pierwszeństwo przejazdu na jadącej w tym samym czasie ulicą Ostrowską w kierunku Kalisza kierującej, która podróżowała Peugeotem wraz z małym dzieckiem — mówi portalowi Info Skalmierzyce rzecznik prasowy KPP Ostrów Wielkopolski Małgorzata Łusiak.

Doszło do zderzenia pojazdów. W Peugeocie znajdowało się około roczne dziecko, które załoga karetki pogotowia przewiozła do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim na obserwację. Policjanci zbadali trzeźwość kierujących – obaj byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym Policjanci na kierującego Audi nałożyli mandat oraz punkty karne — dodaje rzecznik.

By zminimalizować stres po zderzeniu, dziecko dostało od strażaków z OSP Skalmierzyce tzw. Misia Ratownisia. 

Policja apeluje o ostrożność na drodze. Pośpiech, chwila nieuwagi oraz roztargnienie może doprowadzić do nieszczęśliwego wypadku, którego skutkiem może być utrata zdrowia, a nawet życia.