Dziś, w środę, 25 września około godziny 13:20 w Skalmierzycach (skrzyżowanie ulic Strażackiej ze Środkową) doszło do zdarzenia z udziałem dwóch pojazdów. Kierowca Range Rover nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej Renault Clio, poruszającej się drogą z pierwszeństwem.


Samochodami podróżowało łącznie trzy osoby w tym 1.5 roczne dziecko, które zostało zabrane przez zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala, w Ostrowie Wielkopolskim celem przeprowadzenia dokładnych badań.

Kierowca Land Rover jadąc od ulicy Starowiejskiej w kierunku ulicy Ostrowskiej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Renault Clio, którym podróżowała matka z dzieckiem. Siła uderzenia była tak ogromna że w wyniku czego mniejsze z aut wypadło z drogi i przebiło betonowe ogrodzenie prywatnej posesji.

Na miejscu zdarzenia pracował jeden zastęp straży pożarnej OSP Skalmierzyce, 2x PSP Ostrów Wielkopolski oraz policjanci. W czasie prowadzonych działań ratowniczych ruch na skrzyżowaniu był wyłączony.