Dziś, we wtorek o godz. 21:05, w trudnych tego wieczoru warunkach pogodowych, doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Fabianów.


Mgła to dość niebezpieczne zjawisko atmosferyczne, przez które widoczność staje się mniejsza, co często powoduje stłuczki na drogach i kolizje, a nawet wypadki.

W wyniku dzisiejszego zderzenia boczno-czołowego dwóch samochodów osobowych marki Opel i Fiat, poszkodowane zostały dwie osoby, jedną z nich (kobietę) zabrano z miejsca zdarzenia przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Na miejscu, załoga karetki pogotowania udzielała pomocy medycznej mężczyźnie, który nie wymagał hospitalizacji szpitalnej.

Zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych dyżurny SKKP PSP Ostrów Wielkopolski otrzymał o godzinie 21:05. Do zdarzenia drogowego doszło na DK25 w miejscowości Fabianów. Początkowo ruch w miejscu zdarzenia był zablokowany, a następnie wprowadzono wahadłowy. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, usunięcie z jezdni elementów karoserii rozbitych pojazdów oraz neutralizacja płynów eksploatacyjnych, które wyciekły na skutek zderzenia — przekazał naszemu portalowi Info Skalmierzyce Dyżurny SKKP PSP Ostrów Wielkopolski.

Na miejsce akcji przybyła Policja, 2x PSP Ostrów Wielkopolski, Zespół Ratownictwa Medycznego, a także OSP KSRG Skalmierzyce.

Foto: Czytelnik