Do tragicznego wypadku doszło we wtorek po godz. 15 na DW 444 w Świecy w kierunku Odolanowa w województwie wielkopolskim. Samochód osobowy zderzył się tam z ciężarówką.

Siła uderzenia była tak duża, że osobówka wypadła z drogi i zatrzymała się w polu. Kobieta i mężczyzna, którzy jechali nią, zginęli na miejscu.

Po przyjeździe zabezpieczyliśmy teren akcji. Przy pomocy narzędzi hydraulicznych wydobyliśmy osoby poszkodowane z samochodu osobowego – informuje st. kpt. Krzysztof Drabik z Zespołu Prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Samochodem osobowym podróżowali 26-letnia mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego i 32-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego. Ciężarówką kierował 48-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego – mówi mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wlkp.

Podróżujący samochodem osobowym ponieśli śmierć na miejscu – dodaje mł. asp. Małgorzata Michaś.

Działania służb na miejscu trwały ponad 5 godzin. Uczestniczyło w nich 6 zastępów straży pożarnej, 21 strażaków z JRG Ostrów Wielkopolski, OSP Świeca i OSP Odolanów.

Para miała w środę o godz. 15 wziąć ślub w kościele w Niedźwiedziu pod Ostrzeszowem. We wtorek pojechała do sali weselnej pod Odolanowem, gdzie miało się odbyć przyjęcie.

Kierowca ciężarówki, który brał udział w wypadku, został poddany badaniu na trzeźwość. Nie stwierdzono obecności alkoholu. Mężczyzną zajęli się ratownicy medyczni, którzy przyjechali na miejsce.